Statystyki drużyny

Aktualności

X DNI NOWEGO BRZESKA ZA NAMI !

• autor: nadwislanka, 2008-07-28 00:13
Wielkie emocje, lekkie kontuzje, rodzinna atmosfera, loteria z nagrodami, pies na boisku, Pan Burmistrz Jan Chojka czy wysławiona na cały świat firma PALEO to niektóre z atrakcji "sportowych" w czasie X DNI NOWEGO BRZESKA. Na koniec odbyła się loteria, w której jedną z cennych nagród (toster) zdobył świetny piłkarz i w chwili obecnej człowiek działający w zarządzie Tadeusz Krzywda. Wylosowano również rower czy grilla a szczęsliwi zwycięzcy odebrali swe nagrody. I chociaż wyniki nie cieszą, to optymistycznie patrzymy na najbliższe spotkania.
MECZ TOWARZYSKI, Nowe Brzesko 27.07.2008
NADWIŚLANKA NOWE BRZESKO (oldboye) - BOREK Kraków (oldboye) 2:2 k. 4:7
dla Nadwiślanki: Marcin Bogdan, Kamil Czarnecki

Spotkanie to było szansą zobaczenia wielu znanych w Nadwiślance piłkarzy, którzy kopią jeszcze piłkę na ligowych boiskach (Marcin Bogdan, Kamil Czarnecki) i tych już nie grających (Dariusz Oraczewski, Krzysztof i Ryszard Micuda). Na ławce pojawił się człowiek legenda - Jan Burmer - trener kierujący aż trzykrtonie "Dumą Nowego Brzeska". Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Marcin Bogdan pokonując bramkarza pewnym strzałem.

Piłka szybuje do bramki i wyprowadzi miejscowych na prowadzenie.

Przewagę podwyższył Kamil Czarnecki i do przerwy kibice przy ulicy Niecałej cieszyli się z prowadzenia. Borek zniwelował straty i arbiter zarządził rzuty karne. W drugiej połowie oprócz jedenastu piłkarzy gospodarzy i przyjezdnych pojawił się też czarny czworonóg, jednak jego wizyta na placu gry była wyjątkowo krótka.

Postanowiono że karne wykonować będzie każdy z drużyny. Po jedenastu seriach zwciężył Borek pokonując "Dume Nowego Brzeska" 4:7

Leszek Wielbłąd pokonany

Nie zabrakło małej kontuzji, a mianowice rozcięcia łuku brwiowego ale naszczęście bramkarz z Borku szybko wrócił z pomocy medycznej i ze specjalnym bandażem oglądał drugie spotkanie.

NADWIŚLANKA NOWE BRZESKO - MKS PROSZOWICE 1:4 (0:1)
dla Nadwiślanki - Janusz Krzyk

W tym spotkaniu najefektowniejsze chyba były nowe stroje Nadwiślanki od znanej na cały świat po wczorajszym meczu firmy PALEO (kto był, wie o czym mówie).

Po lewej nowy strój na nowym zadowniku - Dominik Hanusiak

Kibice mogli zobaczyć w akcji nowe wzmocnienie Nadwiślanki - Dominika Hanusiaka, który opuścił Wisłę Groble. Moim skromnym zdaniem zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i wypadł bardzo przyzwoicie. Ale wrócmy do spotkania. Wszystko rozpoczęło się od główki piłkarza MKSu Proszowice, która nie dała szans Leszkowi Wielbłądowi.

Strzelec pierwszej bramki dla MKSu, z tyłu Paweł Kućka.

Tuż po przerwie prowadzenie podwyższył Eugeniusz Śpiewak (lepiej znany wszystkim jako "Gienek" dzięki naszemu spikerowi). Riposta była szybka i zdecydowana - gola kontaktowego ustrzelił Janusz Krzyk. Niestety na tyle stać było "Dume Nowego Brzeska" a przyjezni potrafili jeszcze dwukrotnie ośmieszyć defensywe Nadwiślanki. Tuż przed końcem, kiedy gość honorowy Wójt Jan Chojka opuszczał boisko, usłyszał słowa awansu ... na burmistrza :). Jedno trzeba przyznać - było naprawdę wesoło :) W rodzinnej atmosferze rozpoczął się ostatni punkt tegorocznej imprezy - loteria. Wszyscy zwycięzcy odebrali swoje nagrody i udaliśmy się na Plac Wolności gdzie odbyły się koncerty gwiazd i loteria ogniska KRA.