WĘGRZCANKA WĘGRZCE WIELKIE 3:2 NADWIŚLANKA NOWE BRZESKO
sobota, 14.03.2009 godz. 15:30 - Stadion w Węgrzcach Wielkich
bramki: Olearczyk Wiktor x2, Świątko Adam - Chojka Piotr, Oraczewski Patryk

Nadwiślanka: Lubacha, Marek Krzysztof, Marek Andrzej, Frączkiewicz Tomasz, Czekaj Mariusz, Zawiła Rafał, Oraczewski Patryk, Chojka Piotr, Kućka Tomasz, Kućka Paweł, Wolak Paweł
Dobre spotkanie przetrzebionej kontuzjami drużyny Nadwiślanki. Mimo braku kontuzjowanych Tomany, T. Chojki, K. Krzyka i Grotka oraz nie mogących uczestniczyć w meczu Hajdasia, Hanusiaka i Janusza Krzyka udało sie w sobotę złożyć jedenastkę.Mecz z lekką przewagą VI-ligowców ale z długimi okresami dobrej gry Nadwiślanki. Nowobrzeska młodzież z meczu na mecz gra lepiej. W tym tygodniu treningi podejmią wszyscy kontuzjowani, oprócz Tomasza Chojki, może więc uda się ostatni sparing przed ligą rozegrać w pełnym składzie. Definitywnie z drużyną pożegnał się Leszek Wielbłąd , wracając do Wisły Grobla. W ostatnim tygodniu być może ktoś jeszcze zasili kadre zespołu.

Mecz sparingowy:
8.03.2009 boisko klubu sportowego Wiślanka Grabie
Nadwiślanka Nowe Brzesko 0:3 MKS Proszowice
Nadwiślanka: Lubacha (Kisiel)- Frączkiewicz, A. Marek, K. Marek -Janusz Krzyk, Zawiła, Hanusiak,Czekaj, T. Kućka - Oraczewski, P.Kućka
Osłabiona brakiem kontuzjowanych T. Chojki, Tomany, Grotka, Karola Krzyka, P. Chojki oraz nieobecnych na meczu Hajdasia, Wolaka i Wielbłąda, Nadwiślanka uległa drużynie Proszowianki 3-0. Spotkanie odbyło się na boisku Wiślanki w Grabiu.
01.03.2009 boisko ze sztuczną trawą przy ulicy Wielickiej (boisko treningowe Cracovii)
godzina 19:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko 1:2 Krakus Swoszowice
Bramka: T. Kućka
Nadwiślanka: Wielbłąd (Lubacha) - Frączkiewicz, K.Marek, A.Marek- Hajdaś (Tyrka), Zawiła, Hanusiak, Czekaj, T.Chojka (Janusz Krzyk)- P.Oraczewski, (T.Kućka), Wolak.

Ciekawe i rozegrane w szybkim tempie spotkanie rozegrały ze sobą czołowe zespoły A klasy grupy II i III. Lepszy o jedną bramke okazał się zespół ze Swoszowic, choć Nadwislanka do końca meczu nie ustępowała i była bliska doprowadzenia do remisu.Piłkarze Krakusa objęli prowadzenie w 30 minucie gdy mocne dośrodkowanie wzdłuż bramki Wielbłąda tak nieszczęśliwie wybijał głową T.Chojka że trafił piłką do własnej bramki. Obie drużyny miały w tej części meczu jeszcze kilka dobrych sytuacji ale Wielbłądowi przyszła w sukurs poprzeczka a bramkarzowi Krakusa słupek.Częściej przy piłce byli zawodnicy ze Swoszowic ale Nadwiślanka
groźnie kontratakowala. Po przerwie mecz wygladał podobnie. Oba zespoły walczyły z zębem. Drugą bramkę Krakus zdobył w 54 minucie meczu. Andrzej Marek przegrał indywidualny pojedynek z napastnikiem gości który będąc sam na sam z Wielbłądem nie zmarnował okazji. Usilnie dążąca do wyrównania Nadwiślanka zdobyła kontaktowego gola w 80 minucie . Hanusiak dokładnym podaniem między obrońcami Krakusa otworzył Tomaszowi Kućce droge do bramki.Ten będąc oko w oko w bramkarzem ze Swoszowic nie zmarnował okazji. Wcześniej podobną okazję miał Hanusiak który po pięknej indywidualnej akcji nie zdołał pokonać bramkarza Krakusa. Można więc było pokusić sie o lepszy wynik ale w kilku innych składnych akcjach Nadwiślanki zabrakło precyzji.W meczu nie mogli zagrać kontuzjowani Karol Krzyk, Tomasz Grotek i Paweł Tomana a z innych powodów zabrakło Jarka Krzyka i Pawła Kućki. W sprawdzianie wziął udział trenujący z zespołem były zawodnik Wisły Grobla Łukasz Tyrka. Kolejnym sparingpartnerem będzie zespół MKS Proszowice. Mecz odbędzie się w niedzielę 8 marca, nie wiadomo jeszcze na jakim boisku.
Jacek Zawartka - Prezes Klubu

22.02.2009 boisko ze sztuczną trawą, przy stadionie KS HUTNIK ul. Ptaszyckiego 4
godzina: 18:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko 4:5 Wisła Grobla
Wynik do przerwy: 1:2
Bramki dla Nadwiślanki: Wolak, K.Krzyk, Czekaj, Jar. Krzyk(karny).
Nadwiślanka: Wielbłąd (Lubacha)- Frączkiewicz (Jan. Krzyk), K. Marek, A. Marek, Chojka (testowany) - Wolak(Hajdaś), Zawiła, Jar. Krzyk (Oraczewski), Czekaj (T. Kućka), Hanusiak- K. Krzyk(testowany).

Mecz wyrównany. Choć więcej sytuacji bramkowych miała Nadwiślanka, Wisła grając skuteczniej odniosła zwycięstwo. Najpierw prowadzenie dla Nadwiśklanki zdobył Wolak. Przed przerwą piłkarze z Grobli zdobyli dwa gole. W drugiej części wyrównał Karol Krzyk jednak Wisłą odpowiedziała dwoma bramkami. Najładniejsza trafienie dla Nadwiślanki zanotował Czekaj doprowadzając do stanu 4-3. Na 10 minut przed końcem wynik wyrównał z rzutu karnego Jarosław Krzyk. Gdy wydawało się że mecz skończy się podziałem punktów, w ostatniej minucie gry najlepszy snajper Wisły Michał Leśniak przymierzył z rzutu wolnego idealnie w okienko bramki Lubachy i zwycięstwo Wisły stało się faktem. W Nadwiślance dobrze zaprezentowały się nowe twarze Rafał Zawiła i Andrzej Marek (brat Krzysztofa) obaj z Orła Piaski Wielkie. Ich pozyskanie klub jest zainteresowany. Oprócz tego klub testuje dwóch kolejnych zawodników. Definitywnie z klubem pożegnał się Dariusz Profic który na wiosnę będzie reprezentował barwy BKS Bochnia.
balon przy ulicy Bulwarowej.

NADWIŚLANKA NOWE BRZESKO 13:7 WIARUSY IGOŁOMIA
bramki dla Nadwiślanki:
Krzyk Jarosław x6, Hajdaś Wojciech x2, Kućka Tomasz, Oraczewski Patryk, Zawiła Rafał, Marek Krzysztof, bramka samobójcza

Nadwiślanka: Wielbłąd Leszek, Krzyk Jarosław, Marek Krzysztof, Frączkiewicz Tomasz, Chojka Tomasz, Hajdaś Wojciech, Oraczewski Patryk, Kućka Tomasz, Wolak Paweł, Zawiła Rafał, Kisiel Marek, Lubacha Marcin

W pojedynku dwóch A klasowych drużyn, lepsza okazala się Nadwiślanka pokonując w swoich przedrundowych przygotowaniach Wiarusy Igołomia. Najwięcej bramek dla "Dumy Nowego Brzeska" zdobył Jarosław Krzyk. Cieszy postawa naszych zawodników i zwycięstwo, które optymistycznie nastawia przed kolejnymi sparingami.

7.02.2009, Grabie godz. 14:30
WIŚLANKA GRABIE 3:2 NADWIŚLANKA NOWE BRZESKO
strzelcy bramek: Nadwiślanka: Hanusiak 15 (rzut karny), Janusz Krzyk 80
Nadwiślanka: Wielbłąd - Frączkiewicz, Chojka, Hanusiak - Czekaj, Wolak, Janusz Krzyk, T. Kućka - Oraczewski, P. Kućka

opis spotkania:
zapowiedź:
Już jutro naszą drużynę czeka pierwszy w tym roku mecz sparingowy. Na rozgrzewkę podopiecznych Pawła Tomany czeka batalia z sąsiadem z ligowej tabeli, drugą drużyną rundy jesiennej - Wiślanką Grabie. Listopadowa potyczka między tymi zespołami zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Tym razem "Duma Nowego Brzeska" jedzie z nadziejami na rewanż i dobre rozpoczęcie okresu przygotowawczego.

relacja:
Nadwiślanka tegoroczne zmagania rozpoczęła od porażki na gorącym terenie w Grabiu. Co cieszy jednak - po wyrównanej walce i tracąc decydującą bramkę w ostatnich sekundach. Wszystko rozpoczęło się znakomicie w 15 minucie kiedy wynik po wykonanym rzucie karnym otworzył Hanusiak. Po godzinie gry byliśmy już świadkami remisu, a chwilę później nasi rywale objęli prowadzenie. Bramka Janusza Krzyka dała szansę na remis, jednak ostatnie słowo należało do drugiej drużyny wielickiej A klasy zdobyła decydujące o losach trafienie i "Duma Nowego Brzeska" musiała opuścić Grabie pokonana.